2017 SOKAK MODASI TRENDLERİ


Sezonun moda trendleri dendiği zaman akla ilk olarak günlük giyim modası içerisinde trend haline gelen parçalar gelmektedir. Dikkat çekici kombin parçaları ile sokak modasında da artık sıradan giyimin ötesine geçmek mümkün. Eskiye dönük parçaların trend olması ile birlikte, yenilikçi parçalar ile birlikte yapılan kombinler, pantolon ve bluz ikilisini tamamlayan dikkat çekici aksesuarlar 2017 sokak modası trendleri için ipuçları sağlıyor.

Jean pantolon modası her sezonda olduğu gibi, bu sezonda da geçerliliğini korurken, püskül detaylı kısa paçalar, yüksek bel etkisi ve bol kesim tasarımları ile dikkat çekiyor. 2017 sokak modası için yüksek bel pantolonlar, bol kesim bluzlar ile tamamlanıyor. Aksesuar olarak seçilecek çanta ve ayakkabılarda tek renk modası geçerliyken, şal aksesuarı boyun ile birlikte artık bilek ve çanta bağı olarak da kullanılabiliyor. Günlük giyim kombinleri artık sade tasarımlardan ziyade dikkat çekici olması ile trend hale gelmiş durumda. Hatta gece giyilebilecek tarzda transparan detaylı üst parçalar da günlük giyim trendlerine dahil edildi. Artık gündüz de gece şıklığını yaşamak sezon trendlerinin başında gelmektedir.

Erkek modasında da yüksek bel jean pantolon trendi dikkat çekiyor. 90’lı yılların erkek giyim modası yeniden gündeme gelmekte ve bununla birlikte klasik renkler yerine canlı renkler de erkek giyime uyarlanmaktadır. Kış mevsiminde her zaman hakim olan koyu renkler, yerini sıcak tonlara bırakmış durumda. Takım elbise gibi en şık parçalar bile, renkli çorap ve ayakkabılar ile daha hareketli hale getirilmektedir.

Rahatlık, dikkat çekici renkler ve gece şıklığı, bu sezonun sokak modasında göreceğimiz özelliklerin başlarında yer alıyor. Artık günlük giyimde de dikkat çekici parçaları kombin etmek ve beğenilen tarzlara uyarlamak tercih edilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir